Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

28 kwietnia br. w ramach obchodów 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  młodzież ze szkół ponadpodstawowych Powiatu Łukowskiego wzięła udział w V Pieszym Rajdzie 3 Majowym po Rezerwacie Jata. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. II A wraz z opiekunami p. Pawłem Warpasem i  p. Andrzejem Wiśniewskim. Uczestnicy Rajdu w zmiennych warunkach pogodowych, przeszli trasę liczącą 12 km
od cmentarza w Gręzówce do wiaty edukacyjnej „Ostoja” w Żdżarach.  Wędrówce towarzyszyła miła atmosfera, zaś na koniec czekał ciepły posiłek.

Uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia w Adamowie nie mogą narzekać na brak zajęć rozwijających ich wiedzę i umiejętności zawodowe. Jeszcze dzięki staraniom poprzedniego dyrektora szkoły – p. Jarosława Szczepaniaka, placówka pozyskała fundusze na realizację wyjazdu międzynarodowego dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia celem rozwijania i wymiany doświadczeń zawodowych. Pozostałe działania związane z organizacją mobilności edukacyjnej uczniów do Grecji od początku roku szkolnego 2021/2022 koordynowane były już bezpośrednio przez koordynatora projektu – p. Jagodę Abramek i dyrektor Szkoły – p. Sylwię Żelazowską. 

W dniach 23-24 marca Uniwersytet Humanistyczno Przyrodniczy w Siedlcach otworzył swoje drzwi dla przyszłych studentów. Z okazji odwiedzenia tej wyższej uczelni skorzystali uczniowie klas trzecich LO im. BCh. Do Siedlec pojechały klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami i panią dyrektor. Celem naszego wyjazdu był Wydział Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach, z którym nasza szkoła zamierza nawiązać współpracę. 

W dniu 17 marca klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Łukowa w ramach DNIA KOBIET. Wybraliśmy się do Centrum Rozrywki ARKABOS, aby spędzić kilka godzin na dobrej zabawie w miłym towarzystwie. Klasa bardzo dobrze poradziła sobie w rywalizacji podczas gry w kręgle i bilard. Po zaciętych walkach zjedliśmy pyszną pizzę. Następnie udaliśmy się do Muzeum Regionalnego w Łukowie. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat historii naszego regionu. W wycieczce towarzyszyli nam nasz pan wychowawca Andrzej Wiśniewski i pan Paweł Warpas. Wycieczkę uznajemy za udaną i mamy nadzieję, że będzie więcej możliwości do poznawania naszego regionu i integracji.

Dnia 28 października uczniowie klas: 3as BSI i 3g BSI wyjechali na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Siedlec. W planie wycieczki były: wizyta w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, gra terenowa w parku miejskim, gra w kręgle oraz mocno symboliczny i bez wątpienia edukacyjny film "Wesele" W. Smarzowskiego.

W Muzeum Regionalnym w Siedlcach uczniowie zobaczyli kilka ciekawych wystaw. Jedna z nich, pod hasłem „Siedleckie dzieje 1441-1939”, pozwoliła uczniom zapoznać się z historią miasta Siedlce od początku istnienia miejscowości do wybuchu II wojny światowej.

Tradycją w naszej szkole stało się, że na jesieni „pierwszaki” kierują swoje kroki do Woli Gułowskiej na pole paintballowe, aby właśnie tam w grze na świeżym powietrzu i błocie po kolana (tuż przed wypadem padało rzęsiście parę dni więc nic dziwnego ?) poczuć nie tylko ból paintballowych kulek, ale przede wszystkim wspólnotę i jedność klasy. W tym roku 1A LO tym bardziej była zmotywowana na wyjazd, że obecna Pani Dyrektor Sylwia Żelazowska obiecała wiosną ówczesnym ósmoklasistom, że na jesieni zagra z nimi w paintballa. Słowo się rzekło, więc trzeba było to obrócić w czyn. Zarówno Pani Dyrektor jak i uczniowie klasy pierwszej bawili się wspaniale, co możemy zobaczyć na zdjęciach. Po grze iście żołnierskiej przyszedł czas na lunch, który młodzież upiekła sobie sama na ognisku. Było fajnie, sympatycznie i ze śpiewem. Pierwsze koty za płoty, a teraz już z górki… za kilka dni kolejna wycieczka „pierwszaków” do Lublina.

W dniu 5 października klasa IIIA LO uroczyście świętowała DZIEŃ CHŁOPAKA. Były życzenia i wyjazd do Łukowa, do Centrum Rozrywki ARKABOS, aby spędzić kilka godzin na dobrej zabawie w miłym towrzystwie. Co prawda wyjazd miał miejsce dopiero o godzinie 13:30, ale w zupełności wystarczyło czasu na integrację, zjedzenie smacznych posiłków i rywalizację podczas gry w kręgle.

W ciągu ostatnich dwóch lat wycieczki szkolne należały do rzadkości. Pandemia skutecznie uniemożliwiła dalsze i bliższe wyjazdy :(. Wiadomo, że podróże kształcą! 27 września w edukacyjną podróż do Warszawy wybrali się uczniowie klas IIa i IIIb. Wizytę w stolicy rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Ziemi. Placówka prowadzona jest przez Polską Akademie Nauk. Gromadzi zbiory liczące obecnie ponad 190 tys. minerałów i skał, meteorytów oraz okazów kopalnej flory i fauny.

W piątek, 13 grudnia 2019 roku uczniowie z klas I, II i III BSI i LO wraz z opiekunami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Siedlec. Pierwszą atrakcją wycieczki był pobyt na krytym lodowisku. Takie niecodzienne lekcje wychowania fizycznego to już tradycja naszej szkoły.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 8.00-16.00

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top