Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...
Miło nam poinformować, iż znamy już wyniki konkursu "PROJEKT: SZKOŁA!", który był realizowany w ramach akcji edukacyjnej "Lekcja o Funduszach Europejskich VII" przeprowadzonej w naszej szkole.
Na liście zwycięzców znalazł się projekt napisany przez uczniów i nauczyciela Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie pt. „Czas na relaks".

W dniu 21 czerwca 2022 w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Łukowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Kreatywnie w przedsiębiorczość”,  w którym udział brali uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Projekt realizowany był o października 2021 r. do czerwca 2022 r. W ramach projektu uczniowie szkolili się w trzech blokach tematycznych: Przedsiębiorczość w Pigułce, Design Thinking, Business Model Canvas oraz zagrali w grę biznesową stymulującą prowadzenie działalności gospodarczej CASHFLOW. 

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Łukowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do eliminacji przystąpiło 35 osób w trzech grupach wiekowych. Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łukowie przy współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Łukowie. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Marchwicka i Mateusz Wileński.

W wyniku rozgrywek finałowych II miejsce w III kategorii wiekowej (szkoły ponadpodstawowe) po bardzo zaciętej i wyrównanej walce zajął uczeń naszej szkoły Mateusz Wileński.

Uczennica naszej szkoły – Oktawia Więckowska – po dość wymagającym etapie szkolnym, który odbył się 2 marca br., zakwalifikowała się do finału prestiżowego Konkursu Biochemicznego. Konkurs organizowany był już po raz trzynasty przez Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a co ważne nie należy do łatwych i trzeba się na nim wykazać nie lada wiedzą z zakresu biochemii. 

8 kwietnia br. Oktawia wzięła udział w finale wcześniej wspomnianego konkursu, który odbył się na ww. wydziale UMCS-u. Uczestniczyło w nim 50 uczniów ze szkół w całej Polsce. Mimo godzin poświęconych na naukę, tym razem nie udało się zdobyć podium. Cieszy nas jednak fakt, że Oktawia podjęła wyzwanie i zmierzyła się w konkursie o tematyce biologicznej o randze ogólnopolskiej. Wierzymy, że to nie ostatni taki występ konkursowy Oktawii. Życzymy powodzenia na kolejnych konkursach!

16 listopada uczennice naszej szkoły  Aleksandra Baran, Marcelina Kozioł i Oktawia Więckowska wzięły udział w etapie powiatowym VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Uczennice te osiągnęły najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych. Udział w etapie powiatowym zaowocował sukcesem.  Aleksandra Baran awansowała do finału z drugą lokatą.  Życzymy Oli powodzenia na ostatnim etapie konkursu, który odbędzie się już w grudniu w Białej Podlaskiej.

Opiekunem i koordynatorem konkursu w naszej szkole jest p. Jagoda Abramek.

Bardzo radosne informacje napłynęły do nas w ostatnich dniach od organizatora Ogólnopolskiego Interaktywnego Konkursu Wiedzy o SGO „Polesie”, bowiem uczennice naszej szkoły zajęły w nim trzy pierwsze miejsca! 

Zakończył się halowy sezon lekkoatletyczny. Był to dobry sezon dla Weroniki Tabaczyńskiej, uczennicy naszej szkoły i zawodniczki AZS Lublin. 2 lutego, podczas mitingu kwalifikacyjnego do Halowych Mistrzostw Polski w kat.U18 i U20 Weronika poprawiła swój rekord życiowy uzyskując 10,91 w pchnięciu kulą. Tym samym zakwalifikowała się na Mistrzostwa Polski. Zawody te odbyły się w dniach 14-16 lutego 2020 w Toruniu. Zmagania z najlepszymi miotaczkami w kategorii U20 przyniosły kolejną „życiówkę” (11.09 m) i 12 miejsce w kraju. Gratulujemy Weronice i trenerowi Dariuszowi Dzido.

W roku szkolnym 2019/2020 odbywa się już XXVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Jest to konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii, znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i historii ruchu czerwonokrzyskiego.

W dniu 10 stycznia 2020r  w „Sali Błękitnej” Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się Uroczystość Wręczenia Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2019/2020. W uroczystej gali wzięli udział Pan Lech Sprawka Wojewoda Lubelski, Pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty oraz zaproszeni goście, stypendyści, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i opiekunowie.

Wśród Najlepszych z Najlepszych znalazła się również nasza uczennica z klasy II a LO  Kinga Zagrodnik, która za  z rąk Wojewody Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty odebrała Dyplom PRM wraz z gratulacjami wspaniałych wyników w nauce.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top