Cmentarz parafialny a Adamowie

Zmiana godzin Mszy św. w kościele i brak Mszy św. na cmentarzu.

Zgodnie z Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 października 2020 r.: „Od dnia 31 października 2020 r. do dnia 2 listopada 2020 r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych”. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda prosi Czcigodnych Księży Proboszczów o odwołanie wszystkich Mszy św. i nabożeństw na cmentarzach w okresie od 31 października do 2 listopada br.

Dlatego w niedzielę (Uroczystość Wszystkich Świętych), w poniedziałek (Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych) i przez kolejne dni, Msze św. będą sprawowane w kościele parafialnym.
W niedziele: o godz. 7, 8, 10, 12, 16. W poniedziałek o godz. 7, 8, 10, 16.
W kolejne dni o godz. 7 i 16.
W niedzielę i poniedziałek przed każdą Mszą św. będą czytane wypominki.
Różaniec św. za zmarłych od 1 – 8 listopada codziennie o g. 15.20
.

Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego i wszystkich Diecezjan do włączenia się w modlitewną inicjatywę “Różańca do Granic Nieba”, indywidualnie, w gronie rodziny bądź w kościołach przy zachowaniu zasad sanitarnych.

Dlatego w naszej parafii na Różańcu także będzimy prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, które zostały zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. Wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo.

W tym szczególnie trudnym dla nas czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary, oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca. Teraz wyjątkowo odczuwamy własną słabość, potrzebujemy wspólnego wołania o Miłosierdzie, o Miłość, która jest silniejsza niż śmierć. Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego.

Szczegóły inicjatywy modlitewnej:
https://diecezja.siedlce.pl/komunikat/komunikat-wydzialu-duszpasterstwa-kurii-diecezjalnej-siedleckiej/

https://www.rozaniecdogranic.pl