Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10.2020 r.

 1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką lub innym materiałem, kiedy jesteśmy w kościele na mszy lub nabożeństwie.
 2.  Dzisiaj po wszystkich mszach św. możemy podpisać się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw „parad równości”. Są to marsze, w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Jest istotne, żeby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem. Pamiętajmy aby w rubryce miejsca zamieszkania wpisywać pełną nazwę miejscowości. Karty wyłożone są pod chórem.
 3. W środę po mszy o godz. 17.00 spotkanie ministrantów.
 4. 1 listopada będzie prowadzona na cmentarzu kwesta na renowację zaniedbanych pomników. Z ubiegłego roku mamy 11 tys. zł., które będą wydane na wiosnę, ponieważ pani która się tym zajmuje ma ogrom pracy w tym roku i obiecała że do nas przyjdzie zaraz po zimie.
 5. 1 listopada na cmentarzu będzie zbierana taca na spłatę zobowiązań za prace w kościele.
 6. Pod chórem zostały wyłożone kartki wspominkowe. Wychodząc z kościoła zabierzmy je ze sobą i uzupełnione przynieśmy do zakrystii.
 7. Alumni III roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej zapraszają na sztukę pt. „Więzień sumienia”- więcej informacji w gablocie.
 8. W związku z obostrzeniami w naszym kościele na mszy św. i nabożeństwie może przebywać 55 osób. W niedzielę wprowadzamy dodatkową mszę św. o godz. 7.00.
 9. Za tydzień taca gospodarcza.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualnie.
 11. Zachęcamy do czytania Echa Katolickiego.