Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

X Niedziela Zwykła 11.06.2023 r.

  1. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz.16.45 nabożeństwo czerwcowe, po nim procesja Eucharystyczna, następnie Msza św. W czwartek poświęcenie ziół i wianków.
  2. W piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczone są na KUL.
  4. Dzisiaj  w naszej parafii odpust ku czci św. Antoniego. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczyć będzie ks. Tomasz Grochowski, który również wygłosi Słowo Boże. Nie ma Mszy św. o godz.16.00.
  5. W przyszłą  niedzielę tj. 18 czerwca 2023r. przyjedzie do naszej parafii Marcin Żukowski, animator wielu wydarzeń religijnych oraz wieloletni wolontariusz Światowych Dni Młodzieży od Paryża do Panamy. Od 10 roku życia zmaga się z guzem mózgu i padaczką, ale aktywnie działa w Kościele. Zajmuje się również sprzedażą książek religijnych, oraz dewocjonaliów, które też własnoręcznie robi. Nabywając po wszystkich Mszach św. książki i dewocjonalia będzie można pomóc w jego dalszym, bardzo kosztownym leczeniu. Marcin podzieli się z nami świadectwem swojej wiary i życia. Otwórzmy swoje serca i wspomóżmy tego młodego człowieka.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę.  
  7. Dziękujemy p. Pawłowi Frydrych za wykonaną pracę na rzecz parafii.
  8. Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego.