Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Kończy się Okres Wielkanocny. W Polsce zgodnie z zarządzeniem biskupów czas Komunii św. wielkanocnej jest przedłużony do niedzieli Trójcy Św.
 2.  Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w kościele o godz. 7.00; 10.00 i 17.00.
 3. Biblioteka w Adamowie i Dom Kultury w Woli Gułowskiej zapraszają na koncert najpiękniejszych utworów Anny Jantar, który odbędzie się dzisiaj tj. 19.05. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Za tydzień taca gospodarcza.
 5. Poświęcenie pól dzisiaj:
 • godz. 13.30 Konorzatka
 • godz. 14.00 Adamów. Rozpoczniemy od ul. Kościelnej, będziemy przejeżdżać każdą ulicą Prosimy o wyrozumiałość jeśli zbyt długo nas nie będzie, ale oczekujcie, na pewno dotrzemy, nie miniemy nikogo. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace przy kościele.
 1. Dzisiaj po Mszy o godz. 16.00 na placu przy parkingu kościelnym odbędzie się ognisko dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy.
 2. W piątek tj. 24 maja przypada 10 rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy do katedry. Pamiętajmy o ks. Bp w swoich modlitwach.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę .
 4. Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  † Krystyna  Zdunek z Hordzieżki – l. 83,
  † Feliksa Dzido z Adamowa – l. 93.
 6. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła.