Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

Uroczystość Najświętszej Trójcy 26.05.2024 r.

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w kościele o godz. 8.00; 10.00 i 16.00. Po Mszy o godz. 10.00 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o ich przygotowanie. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny za udział w uroczystej procesji.
 2. Od Bożego Ciała przez cały tydzień bezpośrednio po nabożeństwie majowym / czerwcowym tj.około godz. 17.00 procesja z racji oktawy Bożego Ciała, następnie Msza św.
 3. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ks. Bp udzielił dyspensy.
 4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W niedzielę nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli i Eucharystyczna procesja po Mszy o godz. 12.00.
 5. 1 czerwca przypada 4 rocznica święceń biskupich biskupa pomocniczego Grzegorza Suchodolskiego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o ks. Biskupie.
 6. Dzisiaj taca gospodarcza.
 7. Od soboty rozpoczyna się czerwiec. Codziennie o godz. 16.45 (w niedzielę o 15.45) będzie sprawowane nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 8. W przyszłą niedzielę – puszka na budowę kościołów w diecezji siedleckiej.
 9. Od 31 maja – 2 czerwca w Pratulinie młodzież wraz z ks. Mateuszem będzie uczestniczyła w Jerychu Młodych. Hasło tegorocznego Jerycha – UWIERZ.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz.10.00 odbędzie się zmianka Kół Żywego Różańca.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i indywidualne.
 12. Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego. 
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności † Roman Bakan z Glinnego – l.48