Świętymi bądźcie…

1 listopada w Kościele Katolickim przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Boga i wszyscy jesteśmy powołani do osiągnięcia zbawienia, do świętości. W tym dniu wspominamy wszystkich zmarłych, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Uroczysta Eucharystia sprawowana była o godzinie 12.00 na cmentarzu parafialnym, koncelebrowana przez ks. Tadeusza Danieluka, ks. Pawła Zazuniaka i ks. Marka Bieńkowskiego. Podczas homilii ks. Tadeusz przypomniał, że święci są wśród nas, że są nimi nasi dziadkowie, rodzice, dzieci. Że święci są w naszej rodzinie. Że każdy może nim zostać!

2 listopada przypada zaś Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, potocznie znane jako Zaduszki. Tego dnia wspominamy wszystkich zmarłych. Jest to również dzień, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych.

Przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować za jednego zmarłego codziennie. 

Do 8-go listopada, z wyjątkiem niedzieli, popołudniowa msza św. będzie w kaplicy na cmentarzu o godzinie 15.00. 

Galeria zdjęć