rekolekcje adwentowe

Rekolekcje Pielgrzymkowe, czyli Adwentowe oczekiwanie

W dniach 11-13 grudnia przeżywaliśmy w naszej parafii święty czas rekolekcji adwentowych, które wygłosił ks. Paweł Bielecki – kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę oraz student KUL. Dni te upływały pod hasłem: Rekolekcje Pielgrzymkowe, gdyż każdy człowiek jest pielgrzymem a nasze życie to pielgrzymka, której ostatecznym celem jest niebo. 

Pierwszego dnia usłyszeliśmy o przygotowaniu do tej podróży. Żeby dobrze ją przeżyć należy zostawić zbędę rzeczy, nie tylko te złe, ale również czasami te dobre. 

Kolejny dzień upłynął pod hasłem: Ruszamy! W tym dniu „ruszyliśmy” do kratek konfesjonałów, aby pojednać się z Bogiem i rozpocząć kolejny etap życiowej pielgrzymki. Ksiądz rekolekcjonista przypomniał nam o podstawowych zasadach życia chrześcijańskiego.

Przemódl – każdy dzień, każdą decyzję, aby to co robisz zbliżało Cię do Celu. 
Rozeznaj – rozeznaj swoje powołanie.
Podejmij – swoje życie, nie bądź bierny, rób wszystko, aby wypełniając rozeznane powołanie, dążyć drogą świętości i z każdym dniem zbliżać się do nieba. 

W ostatnim dniu naszej pielgrzymki rekolekcyjnej dostaliśmy kolejne wskazówki jak dobrze i owocnie przeżyć naszą pielgrzymkę życiową. Przypomniał, że tworzymy jedną wielką rodziną, w której powinniśmy się wspierać krocząc w kierunku świętości. 

Dziękujemy Księdzu Pawłowi za wygłoszone do nas słowo oraz modlitwę. Wyrażamy wdzięczność Kapłanom z Dekanatu Adamowskiego za posługę w konfesjonałach.

Galeria zdjęć