Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

IV Niedziela Adwentu 18.12.2022 r.

 1. Zapraszamy jeszcze w tym tygodniu ( w środę i sobotę ) na ostatnie już w tym roku Roraty. O godz. 6.30 śpiew godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.Bezpośrednio po Godzinkach Msza św.
 2. W czwartek od godz. 8.00 odwiedzimy tych chorych, których odwiedzamy w każdy pierwszy piątek miesiąca oraz tych zgłoszonych podczas rekolekcji. W miesiącu styczniu w pierwszy piątek miesiąca odwiedzin nie będzie.
 3. W sobotę będziemy przeżywać wigilię Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją zachowajmy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole bez alkoholu i potraw mięsnych. Rozpocznijmy ją od modlitwy i czytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Następnie podzielmy się opłatkiem, który nakazuje nam przebaczyć wszelkie urazy . Zadbajmy o to by nie było wśród nas osób, które ten wieczór będą spędzać w samotności. Zachęcamy też do śpiewania kolęd.
 4. Zapraszamy na Pasterkę o godz.24.00.
 5. 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. NIE MA MSZY O GODZ. 16.00.
 6. Taca z Pasterki i pierwszego dnia świąt przeznaczona jest na spłatę zobowiązań za pracę wykonaną przy kościele. Jest to taca gospodarcza.
 7. W drugi dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego czyli 8.00; 10.00, 12.00 i 16.00. Taca w tym dniu na budowę kościołów w diecezji.
 8. Dziękujemy za tak liczny udział w rekolekcjach. Dziękujemy: za dary na stół rekolekcyjny, paniom posługującym na kuchni, pani organistce, chórowi, ministrantom. Dziękujemy Gospodarce Komunalnej za wszelkie prace przy remoncie naszej świątyni oraz za odśnieżanie parkingu.
  Dziękujemy panu Jerzemu Paluchowi za przymocowanie tablicy. 
  Dziękujemy panu Jarosławowi Biadunowi za ofiarowanie materiałów potrzebnych do remontu oraz za wszelką pomoc przy pracach w parafii
 9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualne.
 10. Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: † Bogumiła Turek z Hordzieżki, l. 84 i † Iwona Ponikowska pochodząca z Adamowa, l. 49.