Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Czcimy zwycięstwo Jezusa nad grzechem i dziękujemy Bogu za dzieło naszego odkupienia.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w kościele w porządku niedzielnym tj.godz.8.00; 10.00; 12.00 i 16.00. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i nasze diecezjalne szkoły katolickie.
 3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca tydzień miłosierdzia.
 4.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace w kościele.
 5. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień. W tym miesiącu w pierwszy piątek nie ma odwiedzin chorych. W niedzielę o godz. 9.20 będzie odmawiany różaniec za Ojczyznę i zmianka Kół Żywego różańca, zaś po Mszy o godz.12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli oraz procesja Eucharystyczna.
 7. W najbliższy piątek tj. 5.04. na godz.18.00 zapraszamy całą młodzież parafialną na kolejny już „Młodzieżowy wieczór z Bogiem’’. Tym razem gościem specjalnym będzie Ks. Tomasz Wakuła. Więcej szczegółów w gablocie.    
 8. Od środy tj. 3.04 do soboty tj.6.04 do godz.10.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele.
 9. W najbliższą niedzielę taca na Caritas diecezjalną.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim za tak liczny udział w przeżywaniu Triduum Paschalnego oraz adorację Pana Jezusa. Dziękujemy:
  • Pani organistce i chórowi,
  • służbie liturgicznej ołtarza,
  • wszystkim czytającym,
  • Ochotniczej Straży Pożarnej z Adamowa i Hordzieżki – za wartę przy grobie Jezusa,
  • młodzieży za piękne czuwanie i adorację Pana Jezusa w Wielki Czwartek i Wielki Piątek,
  • dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dekorację naszej świątyni,
  • dziękujemy za udział w Rezurekcji: p. katechetkom, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym poduszeczki i różaniec,
  • orosłym niosącym feretrony oraz wszystkim tak licznie obecnym na Eucharystii. Po skończonej Eucharystii zapraszamy dzieci i ministrantów na cukierki.
 11. Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego.