Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Czcimy zwycięstwo Jezusa nad grzechem i dziękujemy Bogu za dzieło naszego odkupienia.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w porządku niedzielnym godz. 8.00; 10.00; 12.00 i 16.00. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i nasze diecezjalne szkoły katolickie.
 3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca tydzień miłosierdzia.
 4. Dzisiejsza taca  przeznaczona na spłatę zobowiązań za prace w kościele.
 5. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Jutro tj. Poniedziałek Wielkanocny strażacy od godz. 6.00 będą odwiedzać nasze domy, na plebanii o 7.15.
 7. W najbliższy piątek tj.14.04 o godz. 18.00 ks.Mateusz zaprasza całą młodzież parafialną na spotkanie z Bogiem. Tematem będzie Rozpoznaj Boga, nie bądź jak niewierny Tomasz. Więcej szczegółów w gablocie. Serdecznie zapraszamy.
 8. Telewizja Polska zaprasza na Wielkanoc z jedynką. Więcej szczegółów w gablocie.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, za tak liczny udział w przeżywaniu Triduum Paschalnego oraz adorację Pana Jezusa. Dziękujemy p.organistce i chórowi, służbie liturgicznej ołtarza, wszystkim czytającym oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Adamowa i Hordzieżki za wartę przy grobie. Młodzieży dziękujemy za piękne czuwanie i adorację Pana Jezusa – w Wielki Czwartek i Wielki Piątek.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dekorację naszej świątyni.
 11. Dziękujemy za udział w Rezurekcji: p. katechetkom, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym różaniec, poduszeczki, dorosłym niosącym chorągwie, feretrony oraz wszystkim tak licznie  obecnym na Eucharystii. Po skończonej Eucharystii zapraszamy dzieci i ministrantów na cukierki.                                                                              
 12. Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego.
 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Ⴕ Kunegunda Lemieszek z Adamowa – l.87
 14. Na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego – zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem – składamy serdeczne życzenia. Niech Chrystus Pan otworzy nasze oczy i serca, napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, nadzieją, radością, mocą ducha i wszelkim dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać i o Nim świadczyć w naszym codziennym życiu. Błogosławionych Świąt. Szczęść Boże.