Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

IV NIEDZIELA ADWENTU 20.12.2020 r.

 1. Zapraszamy w środę na ostanie już w tym roku roraty. O godz. 6.30 śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Bezpośrednio po Godzinkach Msza Św.
 2. W poniedziałek od godz.7.00 odwiedzimy tych chorych, których odwiedzamy w każdy I piątek miesiąca.
 3. W czwartek będziemy przeżywać wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją zachowajmy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole bez alkoholu i potraw mięsnych. Rozpocznijmy ją od modlitwy i czytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Następnie podzielmy się opłatkiem, który nakazuje nam przebaczyć wszelkie urazy i waśnie. Zadbajmy o to by nie było wśród nas osób, które ten wieczór będą spędzać w samotności. Zachęcamy też do śpiewania kolęd.
 4. Zapraszamy na Pasterkę o godz.24.00.
 5. 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8.00, 10.00,11.00 i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz.16.00
 6. Taca z Pasterki i pierwszego dnia świąt jest tacą gospodarczą i jest przeznaczona na spłatę zobowiązań za ołtarz i dach kościoła.
 7. 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz.7.00, 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 16.00. Taca w tym dniu na rzecz kościołów budujących się w diecezji.
 8. Za tydzień niedziela św. Rodziny.
 9. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda w liście pasterskim na pierwszą niedzielę Adwentu napisał m. in że w tym trudnym czasie szczególnie potrzeba wspólnej modlitwy, pobłogosławienia naszych domów, spotkania z duszpasterzem i rozmowy z nim na tak wiele tematów, które pojawiły się w ostatnim czasie. Jako wasz proboszcz wraz z ks. Adamem chcielibyśmy tak jak każdego roku odwiedzić Waszą Rodzinę, by przynieść Boże błogosławieństwo, wspólnie pomodlić się i porozmawiać z Wami.
 10. Tradycyjnie przy okazji kolędy składane są ofiary na funkcjonowanie naszej parafii i podejmowane inwestycje. Tegoroczne ofiary z kolędy będą przeznaczone na spłatę zobowiązań za wykonane prace przy ołtarzu i dachu kościoła.
 11. Dziękujemy za dary na stół rekolekcyjny, za tak liczną obecność na mszach rekolekcyjnych, za spowiedź i Komunię św. Uważam, że rekolekcje udały się tzn. dobrze przygotowaliśmy się na Boże Narodzenie.
 12. Dziękujemy panu Krzysztofowi Pycka za wykonanie rzeźby Jana Pawła II oraz panu Jarosławowi Biadun za wszelkie dobro świadczone na rzecz parafii.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualnie.
 14. Zachęcamy do czytania Echa Katolickiego.
 15. W tym tygodniu odeszli do wieczności: †Adam Burdach pochodzący z Adamowa lat 49 i †Anna Braksal z Hordzieżki – lat 88.