Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.08.2020 r.

  1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką lub innym materiałem, kiedy jesteśmy w kościele na mszy lub nabożeństwie. Są to wskazania Inspektora Sanitarnego w Łukowie.
  2. W tym tygodniu w czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego – msze św. w kościele o godz.7.00, 10.00 , 20.00.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pierwszy czwartek jest dniem modlitw o uświęcenie kapłanów i nowe powołania do służby Bożej. W kościele będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W pierwszy piątek – odwiedzanie chorych od godz. 8.00.
  4. 4 sierpnia po Mszy o godz. 7.00 z Woli Gułowskiej reprezentacja naszej dekanalnej gr 14 c w liczbie 10 osób wyruszy w pielgrzymce sztafetowej niosąc intencje na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka będzie miała przede wszystkim wymiar duchowy ze względu na ograniczoną liczbę osób. Otoczmy modlitwą pielgrzymów. Pod chórem wyłożono kartki pielgrzymów duchowych. Można na nich wypisać swoje intencje, w których pielgrzymi będą się modlić. Uzupełnione karki przynosimy do zakrystii. W naszym kościele od 4.08.2020r o godz. 20.00 będziemy się gromadzić na wspólnej modlitwie, by łączyć się duchowo z pielgrzymami.
  5. 8.VIII tj.(sobota)  o godz.19.30 w naszym kościele odbędzie się WIECZÓR UWIELBIENIA pod hasłem MARYJA NIEWIASTĄ EUCHARYSTII. Serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów w gablocie.
  6. Organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy 13.08.w nocy by 14-go rano uczestniczyć razem z pielgrzymami w Mszy Św. .Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii do 9.08. Nie zwlekajmy z zapisem, liczba miejsc ograniczona.
  7. Rozpoczął się miesiąc sierpień. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich i powstrzymywania się od spożycia alkoholu. Na bocznym ołtarzu przy św. Antonim została wyłożona KSIĘGA TRZEŹWOŚCI do której można się wpisać. Serdecznie zachęcamy by osoby nadużywające alkoholu uczyniły ten gest, by z pomocą Bożą mogły się uwolnić z tego nałogu.
  8. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualnie.
  10. Zachęcamy do czytania Echa Katolickiego.