Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 9.08.2020 r.

 1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką lub innym materiałem, kiedy jesteśmy w kościele na Mszy lub nabożeństwie. Są to wskazania Inspektora Sanitarnego w Łukowie.
 2. Zapraszamy jeszcze w tym tygodniu do czwartku na  godz. 20.00 na mszę św., wspólną  modlitwę, Apel Jasnogórski,  by w ten sposób łączyć się duchowo z pielgrzymami.
 3.  Organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy 13.08.w nocy, by 14-go rano uczestniczyć razem z pielgrzymami w mszy świętej. Koszt 70 zł. Jeszcze są wolne miejsca, można się zapisać ostatecznie do 10.08. Zapisy w zakrystii. Wyjazd do Częstochowy 13–go tj. w czwartek o godz. 23.00 sprzed kościoła.
 4. W czwartek nabożeństwo fatimskie o godz. 19.30 z procesją wokół kościoła.
 5.  W sobotę uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. Po każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
 6.  Trwa miesiąc sierpień. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich i powstrzymywania się od spożycia alkoholu. Na bocznym ołtarzu przy św. Antonim została wyłożona KSIĘGA TRZEŹWOŚCI do której można się wpisać. Serdecznie zachęcamy, by osoby nadużywające alkoholu uczyniły ten gest, by z pomocą Bożą mogły się uwolnić z tego nałogu.
 7. 29 sierpnia tj. w sobotę organizowana jest pielgrzymka kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej . Zapisy u p. Renaty Kochańskiej.
 8. Dziękujemy  nowożeńcom za kwiaty do kościoła.
 9.  Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualnie.
 10.  Zachęcamy do czytania Echa Katolickiego. 
 11.  W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  † Mieczysław Dzido z Adamowa, lat 91,
  † Alfreda Dzido z Adamowa, lat 82.