Wigilia parafialnego odpustu

„… nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę…”

Jan Paweł II

W sobotę (14.09.2019 roku), o godzinie 18:00 zgromadziliśmy się na naszym parafialnym cmentarzu, by modlić się za naszych zmarłych. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a jednocześnie w wigilię naszego parafialnego odpustu, licznie uczestniczyliśmy w Eucharystii odprawianej na naszym cmentarzu.

Mszy świętej przewodniczył pochodzący z Adamowa ks. Robert Ponikowski – wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie, a koncelebrowali ją ks. Tadeusz Lament, ks. Marek Bieńkowski i ks. Stanisław Dzyr.

W swojej homilii ks. Robert zachęcał nas byśmy każdego dnia żyli tak, jakby miałby być to ostatni dzień naszego życia. Bóg dał nam dzisiejszy dzień by dobrze go wykorzystać. Nikt z nas nie wie co będzie jutro, dlatego już dziś trzeba kochać z całego serca i prawdziwie żyć. Kapłan wołał do nas: MEMENTO VIVERE! – pamiętaj o tym, by żyć!

Po zakończonej Eucharystii konferencję o Krzyżu wygłosił ks. Prałat Stanisław Dzyr- wołając: „Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem.