Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie 21.05.2023 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. W Polsce zgodnie z zarządzeniem Biskupów czas Komunii wielkanocnej jest przedłużony do niedzieli Trójcy św., przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. Każdego dnia po Mszy św. o godz.16.30 odmawiamy nowennę do Ducha Św. przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w diecezjalnym JERYCHU MŁODYCH W PRATULINIE w dniach 9 – 11 czerwca. Zapisy u ks. Mateusza.
 4. Dzisiaj  o godz. 13.30 poświęcenie pól w Konorzatce, 28 .05. o godz. 13.30 Glinne.
 5. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól również w Adamowie. O godz.13.30 rozpoczniemy od ul. Kościelnej, będziemy przejeżdżać każdą ulicą, prosimy mieć wyrozumiałość jeśli zbyt długo nas nie będzie, ale oczekujcie, na pewno dotrzemy, nie miniemy nikogo. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na spłatę należności za pracę w kościele.
 6. Za tydzień taca gospodarcza.
 7. 24 maja przypada 9 rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry. Pamiętajmy o modlitwie.
 8. Biblioteka w Adamowie i Dom Kultury w Woli Gułowskiej serdecznie zapraszają na akustyczny koncert najpiękniejszych piosenek Seweryna Krajewskiego, który odbędzie się dziś (21 maja) na Placu Niedźwiedzim o godz.18.30. Serdecznie zapraszamy.
 9.  Dziękujemy za ofiary złożone na tacę.  
 10.  Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności † Krystyna Kwaśniewska z Adamowa l. 83