Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

  1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Witamy  ks. kanclerza Jana Babika, który je poprowadzi. Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz.10.00; 15.00 i 17.00. W poniedziałek po Mszy o godz. 17.00 nauka stanowa dla mężczyzn, we wtorek po Mszy o godz. 17.00 nauka stanowa dla kobiet. Znajdźmy czas na spowiedź, uczestnictwo w naukach rekolekcyjnych i stanowych. We wtorek taca przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty jako nasza wdzięczność za wygłoszone Słowo Boże.
  2. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św. o godz. 12.00 procesja z palmami. Po Mszy o godz. 16.00 wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami Adamowa. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  3. W piątek już po raz kolejny z Radoryża Kościelnego do Sanktuarium w Woli Gułowskiej wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej szczegółów w gablocie.
  4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. Z racji pierwszej niedzieli po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale.
  5. Z racji czterdziestogodzinnego nabożeństwa dzisiaj pomiędzy mszami wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, jutro i we wtorek wystawienie już od godz. 8.00 i pomiędzy mszami przez cały dzień.
  6. W piątek i w sobotę po Mszy św. wieczorowej (ok.godz.16.30) na plebanii odbędą się katechezy chrzcielne. Wszystkie osoby które zamierzają ochrzcić swoje dzieci mają obowiązek w nich uczestniczyć.
  7. Są do nabycia ostatnie już sztuki Baranków Wielkanocnych w cenie 10 zł i Paschaliki w cenie 20 zł. Zapraszamy do zakupu.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i indywidualne.
  9. Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego.