Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2013 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
 2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w kościele o godz.7.00; 10.00 i 17.00
 3. Poświęcenie pól dzisaj:
  • o godz. 13.00 poświęcenie pól w Glinnym,
  • o godz. 13.30 w Adamowie. Rozpoczniemy od ul. Kościelnej, będziemy przejeżdżać każdą ulicą, prosimy o wyrozumiałość jeśli zbyt długo nas nie będzie, ale oczekujcie, na pewno dotrzemy, nie miniemy nikogo. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na spłatę należności za pracę w kościele.
 4. W tym tygodniu w czwartek rozpoczyna się czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwo będzie sprawowane o godz.16.45, bezpośrednio po nim Msza św., natomiast w niedzielę o godz.15.45.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień, w piątek odwiedzimy chorych od godz.7.30. W niedzielę nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli i procesja eucharystyczna po Mszy o godz.12.00
 6. Dzisiaj  taca gospodarcza.
 7. W czwartek wypada 3 rocznica święceń biskupich biskupa pomocniczego Grzegorza Suchodolskiego. Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę.  
 9. Dziękujemy pracownicom „Niedźwiadka” za sprzątanie chodnika przy parkanie.
 10. Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego.
 11. Za tydzień zbiórka do puszek na budujące się kościoły w diecezji siedleckiej.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: † Wanda Biadun z Gułowa – l. 91, † Sławomir Dzido z Gułowa l. 54