Świętymi bądźcie!

Świętość nie czas przyszły, lecz teraźniejszy…

1 listopada w Kościele Katolickim przeżywamy wspomnienie Wszystkich Świętych. Jest to uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli zbawienie. Wspominamy wtedy wszystkich świętych znanych z imienia jak również tych bezimiennych. 

Tego dnia o godzinie 12.00 na cmentarzu parafialnym odbyła się uroczysta Eucharystia sprawowana przez księdza Tadeusza  Daniluk, ks. Pawła Zazuniaka oraz ks. Tadeusza Gryglickiego. Podczas kazania usłyszeliśmy, że świętość jest dla każdego. Przypominał o tym, żeby „obmyć w Krwi Baranka” wszystkie codziennie sprawy. 

2 listopada przeżywamy dzień zaduszny, czyli dzień kiedy wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Tego dnia na cmentarzu parafialnym były sprawowane o godzinie 10.00 i 15.00. 

W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest pobożne nawiedzenie cmentarza i wypełnienie zwykłych warunków, tj. przystąpienie do Komunii Świętej w dniu nawiedzenia cmentarza, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

Galeria zdjęć