pielgrzymka do Kodnia

Pielgrzymka do Kodnia i Kostomłotów

We wtorek  14 maja 2019r. wyjechaliśmy z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami do Kodnia i Kostomłotów. Do naszej grupy dołączyłyby także dzieci komunijne  z rodzicami z Serokomli. Pielgrzymka miała charakter dziękczynny za dar Pierwszej Komunii Św. Grupy zostały zorganizowane w autokarze  pod opieką pań katechetek: Jolanty Kuźma, Danuty Drejka i ks. z par. Serokomli .  W Sanktuarium w Kodniu ks. Artur odprawił Mszę św. w intencji dzieci i rodziców  z parafii Serokomla i Adamów.  Wysłuchaliśmy  historii obrazu Matki Bożej Kodeńskiej a następnie z panią przewodnik zwiedziliśmy ogrody Kodeńskie.

Z Kodnia pojechaliśmy do Kostomłotów, tam wysłuchaliśmy historii kościoła w Kostomłotach. Jedyna na świecie parafia katolicka obrządku bizantyjsko-słowiańskiego (neounicka). Do parafii w 2017 roku należało 124 wiernych. Cmentarz parafialny znajduje się 500 metrów od cerkwi. Od 2016 roku opiekę duszpasterską i jurysdykcję nad parafią sprawuje biskup Kazimierz Gurda.

Po wysłuchaniu ciekawej opowieści dzieci zaśpiewały pieśń „Sercem kocham Jezusa” a następnie udaliśmy się na integracyjne ognisko i spożyliśmy pyszne kiełbaski. Zadowoleni i najedzeni wróciliśmy do Adamowa.

Jolanta Kuźma 

Zobacz galerię zdjęć