Odpust ku czci św. Antoniego

Odpust ku czci św. Antoniego 2021

W niedzielę (13.06.2021 r.) w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Odpust ku czci św. Antoniego, patrona naszej parafii. Było to niezwykłe wydarzenie dla naszej wspólnoty. 

Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył J.E. Ks. Biskup Wojciech Osial – biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej. Był również z nami J. E. Ks. Biskup Grzegorz Suchodolski – biskup pomocniczy naszej diecezji. 

W swojej homilii biskup Wojciech nawiązał do życia i powołania św. Antoniego. Zachęcał nas, byśmy uczyli się słuchać tego, co mówi do nas Bóg. A On mówi do nas w swoim Słowie, które ma wielką moc. Zaznaczył także ogromną rolę kapłanów w życiu każdej wspólnoty. Dobry i szczęśliwy kapłan to wielki skarb dla kościoła. 

Ksiądz biskup odniósł się również do Jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich naszego księdza proboszcza. Ksiądz kanonik Tadeusz Lament  ćwierć wieku temu usłyszał głos Pana i odpowiedział na niego. Wdzięczność za posługę w naszej parafii została wyrażona w ogromie życzeń dla dostojnego Jubilata. Nie zapomniano także o księdzu Adamie, który przeżywał swoją pierwszą rocznicę święceń prezbiteriatu.

Uroczystą Eucharystię zakończyła Litania do Św. Antoniego i uroczyste Te Deum.

Dziękujemy księdzu biskupowi Wojciechowi Osialowi i księdzu biskupowi Grzegorzowi Suchodolskiemu za obecność. Dziękujemy księdzu Marcinowi Dudzińskiemu i księdzu Sławomirowi Pękale za posługę w konfesjonałach. Wszystkim kapłanom z Dekanatu Adamowskiego dziękujemy za modlitwę.

Czcigodnemu Jubilatowi – księdzu Tadeuszowi – życzymy obfitości darów Bożych na każdy dzień.

Galeria zdjęć