Msza św. z okazji 70 lecia klubu

Msza Święta w intencji klubu sportowego LKS „Sokół” Adamów

W niedzielę, 30.06.2019 r, podczas Mszy Świętej o godz. 14:00 wspólnie modliliśmy się w intencji zarządu oraz byłych i obecnych piłkarzy Ludowego Klubu Sportowego „ Sokół”, z racji 70 rocznicy jego powstania.Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Tadeusz Lament, a koncelebrowali ją: ks. Marcin Olek – dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach oraz pochodzący z Adamowa: ks. Robert Ponikowski – wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie i ks. Wiesław Nowicki – proboszcz parafii w Rudnie.

W swojej homilii ks. Wiesław przypomniał zgromadzonym czym powinna być prawdziwa rywalizacja sportowa.  Niech słowa z drugiego Listu do Tymoteusza „..w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem…” przyświecają wszystkim sportowcom i stają się ich życiowym mottem.

Po zakończeniu Eucharystii delegacja klubu sportowego wraz z wójtem Gminy Adamów i zarządem Rady Gminy złożyli kwiaty na grobie Stanisława Rogozińskiego – założyciela LKS „Sokół”.

Zobacz galerię zdjęć