Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

II Niedziela Adwentu 5.12.2021 r.

  1. Przeżywamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na Roraty w środy i soboty. O godz.6.30 śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Bezpośrednio po Godzinkach Msza św. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dzisiaj ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  3. Przed kościołem po każdej Mszy św. można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Świeca mała 10 zł; duża 15 zł i stożek 20 zł. Serdecznie zapraszamy do zakupu.
  4. W środę UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Msze św.o godz.7.00; 10.00 i 16.00
  5. Biblioteka Gminna w Adamowie zaprasza  do zarejestrowania się w bazie dawców komórek macierzystych z krwi. Więcej szczegółów w gablocie.
  6. 9 grudnia (tj.czwartek) o godz.17.00 w Bibliotece Gminnej odbędzie się  drugie spotkanie w ramach spotkań synodalnych. Chcemy porozmawiać na tematy, które powinny dotyczyć nas wszystkich, jako wspólnoty Kościoła. Potraktujmy je również jako adwentowe skupienie i przygotowanie na przyjście Pana. Zagadnienia zostały umieszczone w materiałach, które zostały umieszczone na pierwszym spotkaniu. Możemy je również wziąć ze stolika, lub przeczytać na stronie internetowej.
  7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks.dr Łukasz Szczeblewski, sekretarz ks. Bpa Grzegorza.
  8. Pod chórem zostały wyłożone torby charytatywne, możemy je wziąć i napełnione przynieść do zakrystii.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i indywidualne.
  10. Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego.