Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

I NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent — czas radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na roraty w środy i soboty. O godz. 6.30 śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Bezpośrednio po Godzinkach Msza św. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami. 
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca z całodzienną adoracją, pierwszy piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. Nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy o godz.12.00.
 3. W pierwszy piątek miesiąca po mszy wieczorowej spotkanie z młodzieżą przygotowującej się do sakramentu bierzmowania kl. VIII.
 4. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych od godz.7.30.
 5. Przed kościołem po każdej Mszy św. można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Świece dostępne są w trzech rodzajach: mała w cenie 10 zł; duża 15 zł i stożek 20 zł. Serdecznie zapraszamy do zakupu.
 6. Dzisiaj taca gospodarcza.
 7. Przyszła niedziela – to pomoc Kościołowi na Wschodzie. Do puszek będą zbierane ofiary na potrzeby tegoż Kościoła.
 8. Za  tydzień tj. (5 grudnia) do naszej parafii przybędzie kleryk z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, który wygłosi do nas Słowo Boże, zbierze ofiary na potrzeby Seminarium jak również będzie można zakupić Kalendarz Seminaryjny na 2022 r.
 9. Parafia zwraca się z prośbą do osób, które mają i chciałyby ofiarować drzewo tartaczne sosnowe na remont wieży. Osoby te proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.
 10. Dziękujemy p. Krzysztofowi Pycka za wykonanie i ofiarowanie do kościoła krzyża.
 11. Dziękujemy za ofiary na tacę i indywidualne.
 12. Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego.