Ogłoszenia parafialne, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Jest to czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, ale zarazem okres, w którym wspominając przyjście, oczekujemy drugiego, jakie będzie miało miejsce u kresu dziejów ludzkości. Pierwsza niedziela Adwentu stanowi również początek kościelnego roku liturgicznego. Okres ten to czas oczekiwania i duchowego przygotowania się na świętowanie narodzenia Chrystusa.
  2. Przez cały okres Adwentu w środę i sobotę o godz. 6:30 będą odprawiane Roraty (zaczniemy od śpiewu Godzinek ku czci NMP, następnie Msza św.). Serdecznie wszystkich zapraszamy z lampionami.
  3. Szkolne koła Caritas rozprowadzają świece, które są znakiem naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi. Świece dostępne są w trzech rodzajach : mała w cenie 10 zł; średnia w cenie 15 zł; duża w cenie 20 zł. Serdecznie zapraszamy do zakupu .
  4. Dzisiaj taca gospodarcza.
  5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. W niedzielę nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli po Mszy św. o godz. 12:00. 
  6. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 7:30
  7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualne.
  8. Jest do nabycia nowy numer Echa Katolickiego. 
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 13:30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy połączony ze wspólnym śpiewaniem. Podczas spotkania będzie można nabyć stroiki bożonarodzeniowe, ozdoby świąteczne oraz słodkie przysmaki. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany potrzebującym rodzinom zgłoszonym do akcji Szlachetna Paczka. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian. Razem sprawmy innym radosne święta.