Procesja Bożego Ciała ulicami Adamowa

BOŻE CIAŁO 2019

W czwartek, 20 czerwca 2019r., przypadła Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. To jedno z ważniejszych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Głównym punktem jego obchodów była procesja eucharystyczna, która przeszła ulicami Adamowa.

Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba
i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, jednak trzeba było czekać aż dziesięć stuleci zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w Kościele katolickim. Początek tradycji obchodzenia święta Bożego Ciała sięga XIII wieku, kiedy to w Kościele katolickim przyjęto dogmat o transsubstancjacji, czyli przemianie substancji chleba i wina, w Ciało i Krew Chrystusa.

W naszej wspólnocie parafialnej, po uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez ks. Prałata Stanisława Dzyra, ks. Proboszcza Tadeusza Lamenta, ks. Marka Bieńowskiego i gościnnie ks. Andrzeja Kołodziejczyka – kapłana pochodzącego z naszej parafii, a pracującego we Francji, odbyła się uroczysta procesja do czterech Ołtarzy. Licznie zgromadzeni parafianie szli za Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, by manifestować swoją wiarę. Uroczystość zakończyło uroczyste Te Deum.

Zobacz galerię zdjęć