rekolekcje2023

Adwent naszego życia – rekolekcje adwentowe 2023

W trzecią niedzielę Adwentu (17 grudnia 2023 r.), znaną Niedzielą „Gaudete”, czyli „Radujcie się!”, rozpoczęły się w naszej parafii trzydniowe rekolekcje adwentowe. Tegorocznym przewodnikiem po duchowych ścieżkach naszego życia był Ksiądz Grzegorz Górnik ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny (MSF), który aktualnie posługuje w sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej oraz jest krajowym dyrektorem Apostolstwa Dobrej Śmierci.

Ksiądz rekolekcjonista podczas nauk rekolekcyjnych zwrócił uwagę na temat życia i śmierci. Współczesny człowiek tak często zapomina, że jego ostatecznym celem jest zbawienie duszy, a nie zdrowie czy powodzenie. Nasze życie jest niczym swoisty Adwent, czyli przygotowanie na spotkanie z Panem w wieczności. Warto zatem wykorzystać każdy moment naszego życia, aby bez lęku oczekiwać dnia przyjścia Pana przy końcu czasów.

Dziękujemy Księdzu Grzegorzowi za wygłoszone do nas słowo. Życzymy Księdzu wielu łask Bożych oraz sił do wypełniania codziennej posługi kapłańskiej w sanktuarium w Górce Klasztornej, a także w Apostolstwie Dobrej Śmierci.