Miło nam poinformować, iż znamy już wyniki konkursu "PROJEKT: SZKOŁA!", który był realizowany w ramach akcji edukacyjnej "Lekcja o Funduszach Europejskich VII" przeprowadzonej w naszej szkole.
Na liście zwycięzców znalazł się projekt napisany przez uczniów i nauczyciela Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie pt. „Czas na relaks".

W dniu 21 czerwca 2022 w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Łukowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Kreatywnie w przedsiębiorczość”,  w którym udział brali uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Projekt realizowany był o października 2021 r. do czerwca 2022 r. W ramach projektu uczniowie szkolili się w trzech blokach tematycznych: Przedsiębiorczość w Pigułce, Design Thinking, Business Model Canvas oraz zagrali w grę biznesową stymulującą prowadzenie działalności gospodarczej CASHFLOW. 

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Łukowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do eliminacji przystąpiło 35 osób w trzech grupach wiekowych. Organizatorem turnieju był Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łukowie przy współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Łukowie. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Marchwicka i Mateusz Wileński.

W wyniku rozgrywek finałowych II miejsce w III kategorii wiekowej (szkoły ponadpodstawowe) po bardzo zaciętej i wyrównanej walce zajął uczeń naszej szkoły Mateusz Wileński.

Uczennica naszej szkoły – Oktawia Więckowska – po dość wymagającym etapie szkolnym, który odbył się 2 marca br., zakwalifikowała się do finału prestiżowego Konkursu Biochemicznego. Konkurs organizowany był już po raz trzynasty przez Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a co ważne nie należy do łatwych i trzeba się na nim wykazać nie lada wiedzą z zakresu biochemii. 

8 kwietnia br. Oktawia wzięła udział w finale wcześniej wspomnianego konkursu, który odbył się na ww. wydziale UMCS-u. Uczestniczyło w nim 50 uczniów ze szkół w całej Polsce. Mimo godzin poświęconych na naukę, tym razem nie udało się zdobyć podium. Cieszy nas jednak fakt, że Oktawia podjęła wyzwanie i zmierzyła się w konkursie o tematyce biologicznej o randze ogólnopolskiej. Wierzymy, że to nie ostatni taki występ konkursowy Oktawii. Życzymy powodzenia na kolejnych konkursach!

16 listopada uczennice naszej szkoły  Aleksandra Baran, Marcelina Kozioł i Oktawia Więckowska wzięły udział w etapie powiatowym VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Uczennice te osiągnęły najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych. Udział w etapie powiatowym zaowocował sukcesem.  Aleksandra Baran awansowała do finału z drugą lokatą.  Życzymy Oli powodzenia na ostatnim etapie konkursu, który odbędzie się już w grudniu w Białej Podlaskiej.

Opiekunem i koordynatorem konkursu w naszej szkole jest p. Jagoda Abramek.

Bardzo radosne informacje napłynęły do nas w ostatnich dniach od organizatora Ogólnopolskiego Interaktywnego Konkursu Wiedzy o SGO „Polesie”, bowiem uczennice naszej szkoły zajęły w nim trzy pierwsze miejsca! 

Zakończył się halowy sezon lekkoatletyczny. Był to dobry sezon dla Weroniki Tabaczyńskiej, uczennicy naszej szkoły i zawodniczki AZS Lublin. 2 lutego, podczas mitingu kwalifikacyjnego do Halowych Mistrzostw Polski w kat.U18 i U20 Weronika poprawiła swój rekord życiowy uzyskując 10,91 w pchnięciu kulą. Tym samym zakwalifikowała się na Mistrzostwa Polski. Zawody te odbyły się w dniach 14-16 lutego 2020 w Toruniu. Zmagania z najlepszymi miotaczkami w kategorii U20 przyniosły kolejną „życiówkę” (11.09 m) i 12 miejsce w kraju. Gratulujemy Weronice i trenerowi Dariuszowi Dzido.

W roku szkolnym 2019/2020 odbywa się już XXVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Jest to konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii, znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i historii ruchu czerwonokrzyskiego.

W dniu 10 stycznia 2020r  w „Sali Błękitnej” Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się Uroczystość Wręczenia Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2019/2020. W uroczystej gali wzięli udział Pan Lech Sprawka Wojewoda Lubelski, Pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty oraz zaproszeni goście, stypendyści, dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i opiekunowie.

Wśród Najlepszych z Najlepszych znalazła się również nasza uczennica z klasy II a LO  Kinga Zagrodnik, która za  z rąk Wojewody Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty odebrała Dyplom PRM wraz z gratulacjami wspaniałych wyników w nauce.

Back to top