Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

1 października br. Capstrzykiem Kawaleryjskim w Kalinowym Dole rozpoczęły się uroczystości patriotyczno-religijne poświęcone 83. rocznicy ostatniej bitwy Kampanii Polskiej 1939 roku, która jak powszechnie wiadomo miała miejsce także na terenie naszej gminy. Warto pamiętać, że w tamtych walkach wsławił się również 3 Pułk Strzelców Konnych, który wszedł w skład Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” i brał też udział w bitwie pod Wolą Gułowską, Kockiem i Serokomlą. Już po ostatnim rozkazie dowódcy Franciszka Kleeberga stoczył on swój ostatni bój tej  kampanii właśnie w Kalinowym Dole.

W sobotnich uroczystościach wzięli udział między innymi przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, dowództwo Wojska Polskiego, okoliczni mieszkańcy, delegacje szkół i zaproszeni goście.

W tej ceremonii tradycyjnie reprezentowała naszą szkołę delegacja – Poczet Sztandarowy w składzie: chorąży - Mateusz Wileński i Michał Ochękowski oraz przyboczne Milena Jazurek, Aleksandra Pazderska, Aleksandra Szczepaniak i Julia Zdunek wraz z opiekunem p. Pawłem Warpasem. Obecna była również dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie pani Sylwia Żelazowska. Pod koniec uroczystości  zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pod pomnikiem żołnierzy SGO Polesie.

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top