Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

21 kwietnia br. w naszej szkole gościliśmy wykładowców i studentów z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. W ramach nawiązanej 31 marca br. współpracy naukowo-dydaktycznej podejmujemy właśnie pierwsze działania skierowane do naszych uczniów. Na spotkaniu zorganizowanym dla klas licealnych p. dyrektor Sylwia Żelazowska oficjalnie – w murach naszej szkoły – poinformowała o rozpoczętej współpracy. Przedstawiła także koordynatorów prowadzących te działania: ze strony UPH w Siedlcach - dr hab. Ewę Wójcik oraz dr Tomasz Kacprzak, zaś ze strony Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie - p. Jagoda Abramek. 

Część pierwszego wspólnego spotkania z uczniami została przeznaczona na prezentację oferty edukacyjnej siedleckiej uczelni, skierowanej w dużej mierze do tegorocznych maturzystów naszej szkoły.  Pani dr hab. Ewa Wójcik i pan dr Tomasz Kacprzak bardzo ciekawie opowiadali o samej uczelni, swojej pracy oraz o kierunkach studiów bliskich ich sercu. Nie obyło się także bez podkreślenia atrakcyjności samych Siedlec dla studenta. 

W dalszej części spotkania na uczniów czekały zajęcia edukacyjne z zakresu zoopsychologii i kartografii, prowadzone przez wykładowców ww. siedleckiej uczelni – panią dr inż. Elżbietę Horoszewicz i pana dr Mirosława Meksułę. Jakby tego było mało, w zajęciach praktycznych na temat inteligencji i behawiorystyki psów uczestniczyła Aria – pies-terapeuta, który na co dzień pracuje ze studentami i osobami niepełnosprawnymi, a prywatnie jest oddanym przyjacielem pani dr inż. Elżbiety Horoszewicz. 

Uczniowie byli zachwyceni możliwością udziału w takich interesujących zajęciach. Chętnie brali udział w zadaniach zleconych przez prowadzących i ich studentów podczas wykładów. Miłym zaskoczeniem był fakt, że wśród prelegentów znalazła się nasza absolwentka – Agata Grochowska, obecnie studiująca gospodarkę przestrzenną właśnie na UPH w Siedlcach. 

Jak widać kilka tygodni wcześniej zainicjowana współpraca, zaczyna przynosić korzyści. Radość w oczach naszych uczniów podczas naszych zajęć do wystarczający dowód na właściwość podjętych wyzwań. Oby tak dalej – dla dobra i w celu rozwoju wiedzy oraz umiejętności naszych uczniów!

Nasze spotkanie doczekało się także reportażu w lokalnych mediach – jest dostępne pod linkiem: https://lukow.tv/artykul/zespol-szkol-im/821590?fbclid=IwAR05QXfYsPlHlNOi-l9QeTN0xWE1OMW36kb7WwZxbdKpVDKpriphN35Vs5s

IMG_2401
IMG_2409
IMG_2425
IMG_2431
IMG_2466
IMG_2530
IMG_2534
IMG_2539
IMG_2544
IMG_2546
IMG_2560
IMG_2572
IMG_2574
IMG_2587
IMG_2379
IMG_2385
IMG_2387
IMG_2389
IMG_2391
IMG_2395
IMG_2398

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top