Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 15 i 16 grudnia na korytarzach naszej szkoły rozbrzmiewały dźwięki kolęd i pastorałek. Uczniowie z poszczególnych klas umilali nam każdą przerwę świątecznym repertuarem. Prezentowali się wyśmienicie. Do WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA włączyła się cała społeczność szkolna. Kolędy słychać było wszędzie, nucili je wszyscy.

Do Polski tradycja śpiewania kolęd przywędrowała z Zachodu już w czasach średniowiecza. Według wszelkich legend pierwszą kolędą stworzył święty Franciszek z Asyżu, a na przestrzeni czasu tworzyli je najznakomitsi kompozytorzy. Jeżeli kolęda zawiera wątki z życia codziennego, wtedy nazywamy ją pastorałką. Za najstarsze kolędy uważa się: „Anioł pasterzom mówił”, „W żłobie leży”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna” oraz „Jezus malusieńki”. Największą popularność w wymiarze międzynarodowym zyskała kolęda „Cicha noc”, przetłumaczono ją na ponad 300 języków. Wszystkie kolędy niezależnie od wieku, w którym powstały opowiadają o narodzinach Chrystusa oraz o doniosłości tego wydarzenia i jego znaczeniu dla wszystkich chrześcijan. Śpiewanie kolęd stwarza magiczną i niepowtarzalną atmosferę, pozwala na budowanie poczucia wspólnoty. Dzięki kolędowaniu, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój, tej wspólnoty i magii mogliśmy doświadczyć w naszej szkole.

Życzymy Wszystkim, by zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były właśnie takie - magiczne i rozśpiewane. Niech w naszych rodzinach nie zabraknie kolęd, które zbliżają nas do Tajemnicy Bożego Narodzenia. Radosnych Świąt!

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top