Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

18 października 2021 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Celem tej olimpiady jest m.in. poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, wzmacnianie pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego, zdobycie wiedzy w zakresie radzenia sobie z kryzysem psychicznym lub zaburzeniem psychicznym oraz wzrost świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, sprzyjający lepszemu zrozumieniu ich natury i zwalczaniu stereotypów, które mogą doprowadzić do różnego rodzaju zaburzeń psychicznych. 

Już po raz ósmy młodzież szkół ponadpodstawowych z powiatów: bialskiego, chełmskiego, lubartowskiego, łukowskiego, parczewskiego, ryckiego oraz włodawskiego może podjąć się tej niezwykle ważnej tematyki w formie zmagań konkursowych. Dzięki działaniom dyrekcji naszej szkoły i szkolnego koordynatora konkursu – p. Jagody Abramek – udało się zachęcić i naszych uczniów do udziału w tegorocznej Olimpiadzie. 

Z 26 uczniów liceum ogólnokształcącego, po dwóch turach dogrywek o I i III miejsce etapu szkolnego, udało się wyłonić trzech przedstawicieli do dalszych zmagań konkursowych na szczeblu powiatowym. Są to: I miejsce - Aleksandra Baran (kl. III B LO), II miejsce - Marcelina Kozioł (kl. III A LO) i III miejsce - Natalia Wesołek (kl. III B LO).

Wszystkim uczniom dziękujemy za chęć zmierzenia się z zadaniami konkursowymi i  zainteresowanie tak trudną tematyką, zaś wcześniej wspomnianym uczennicom gratulujemy awansu do kolejnego etapu oraz życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym już w listopadzie. 

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top