Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022
Innowacyjne metody nauczania
Przyjazna atmosfera
Szkolne tradycje
Atrakcyjne wyjazdy
Oferta 2022

  

Wydarzenia

loading...

Uroczystości

loading...

Wycieczki

loading...

Sukcesy

loading...

W dniach 9 – 10 września w Łodzi odbył się Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas. W wydarzeniu wzięło udział około 1,5 tysiąca młodych ludzi. Uczestnikami tego spotkania była młodzież skupiona w Szkolnych Kołach Caritas i Centrach Wolontariatu z całej Polski.

W wydarzenie tym brali także udział wolontariusze ze szkolnych kół Caritas ZS im. Gen. F. Kamińskiego i Gimnazjum wraz z opiekunkami Elżbietą Facon i Grażyną Sitarską. Tegoroczne hasło spotkania brzmiało „Światło. Follow It”. Ma ono mobilizować młodych ludzi do podążania za światłem Pana Boga, czyli za dobrem. Program Zjazdu pierwszego dnia przewidywał religijną grę miejską poświęconą życiu i przesłaniu św. Faustyny Kowalskiej – patronki miasta Łodzi. Kolejnym punktem programu było spotkanie w Hali Expo, podczas którego zespół „Mocni w Duchu” poprowadził wieczór uwielbienia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Wydarzenia sobotnie miały charakter zamknięty tylko dla zarejestrowanych uczestników Zjazdu. W niedzielę uczestnicy Zjazdu spotkali się z wolontariuszami, którzy głosili swoje świadectwa z zagranicznej działalności wolontarystycznej. Był też przemarsz ulicą Piotrkowską, od Placu Wolności do Archikatedry Łódzkiej, z relikwiami Św. Faustyny Kowalskiej, bł. Rafała Chylińskiego i bł. Karoliny Kózkówny.

Przemarsz „Od zabawy do świętości” był okazją do pogłębienia refleksji o szczególnym powołaniu młodych wolontariuszy Caritas do głoszenia światu Miłosierdzia Bożego. Był to również czas radosnego dziękczynienia i modlitwy. Oprawę muzyczną przemarszu przygotował także zespół „Mocni w Duchu”. Na zakończenie Zjazdu o godz. 12:30 odprawiona została Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Ireneusza Pękalskiego. Homilię wygłosi ks. bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Po uroczystej liturgii uczestnicy spotkania spożyli wspólny posiłek na Placu Katedralnym i wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Zjazd był bardzo radosnym spotkaniem, podczas którego nasza młodzież wspólnie z innymi wolontariuszami z całej Polski modliła się, bawiła oraz dzieliła się swoimi doświadczeniami. Był to również czas dziękczynienia za podejmowane wspólnie działania charytatywne Caritas.

Dziękujemy organizatorom, a w szczególności koordynatorom zjazdu Diecezji Siedleckiej za to, że stworzyli nam możliwość uczestnictwa w tak wspaniałych wydarzeniach formacyjno-integracyjnych. 

Znajdź nas na FB

         

Zespół Szkół
im. Gen. Franciszka Kamińskiego
w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Cmentarna 6

sekretariat czynny 7:45-15.45

 Dyrektor Sylwia Żelazowska 
tel. 25 755 31 69

Internat przy Zespole Szkół w Adamowie

21-412 Adamów, ul. Szkolna 4d
tel. 25 631 87 40

Back to top