21 kwietnia br. w naszej szkole gościliśmy wykładowców i studentów z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. W ramach nawiązanej 31 marca br. współpracy naukowo-dydaktycznej podejmujemy właśnie pierwsze działania skierowane do naszych uczniów. Na spotkaniu zorganizowanym dla klas licealnych p. dyrektor Sylwia Żelazowska oficjalnie – w murach naszej szkoły – poinformowała o rozpoczętej współpracy. Przedstawiła także koordynatorów prowadzących te działania: ze strony UPH w Siedlcach - dr hab. Ewę Wójcik oraz dr Tomasz Kacprzak, zaś ze strony Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie - p. Jagoda Abramek. 

Część pierwszego wspólnego spotkania z uczniami została przeznaczona na prezentację oferty edukacyjnej siedleckiej uczelni, skierowanej w dużej mierze do tegorocznych maturzystów naszej szkoły.  Pani dr hab. Ewa Wójcik i pan dr Tomasz Kacprzak bardzo ciekawie opowiadali o samej uczelni, swojej pracy oraz o kierunkach studiów bliskich ich sercu. Nie obyło się także bez podkreślenia atrakcyjności samych Siedlec dla studenta. 

W dalszej części spotkania na uczniów czekały zajęcia edukacyjne z zakresu zoopsychologii i kartografii, prowadzone przez wykładowców ww. siedleckiej uczelni – panią dr inż. Elżbietę Horoszewicz i pana dr Mirosława Meksułę. Jakby tego było mało, w zajęciach praktycznych na temat inteligencji i behawiorystyki psów uczestniczyła Aria – pies-terapeuta, który na co dzień pracuje ze studentami i osobami niepełnosprawnymi, a prywatnie jest oddanym przyjacielem pani dr inż. Elżbiety Horoszewicz. 

Uczniowie byli zachwyceni możliwością udziału w takich interesujących zajęciach. Chętnie brali udział w zadaniach zleconych przez prowadzących i ich studentów podczas wykładów. Miłym zaskoczeniem był fakt, że wśród prelegentów znalazła się nasza absolwentka – Agata Grochowska, obecnie studiująca gospodarkę przestrzenną właśnie na UPH w Siedlcach. 

Jak widać kilka tygodni wcześniej zainicjowana współpraca, zaczyna przynosić korzyści. Radość w oczach naszych uczniów podczas naszych zajęć do wystarczający dowód na właściwość podjętych wyzwań. Oby tak dalej – dla dobra i w celu rozwoju wiedzy oraz umiejętności naszych uczniów!

Nasze spotkanie doczekało się także reportażu w lokalnych mediach – jest dostępne pod linkiem: https://lukow.tv/artykul/zespol-szkol-im/821590?fbclid=IwAR05QXfYsPlHlNOi-l9QeTN0xWE1OMW36kb7WwZxbdKpVDKpriphN35Vs5s

IMG_2401
IMG_2409
IMG_2425
IMG_2431
IMG_2466
IMG_2530
IMG_2534
IMG_2539
IMG_2544
IMG_2546
IMG_2560
IMG_2572
IMG_2574
IMG_2587
IMG_2379
IMG_2385
IMG_2387
IMG_2389
IMG_2391
IMG_2395
IMG_2398

Back to top