7 listopada 2022 roku mija dokładnie 155. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie – Polki, która przyczyniła się do rozwoju wiedzy z zakresu chemii. By uczcić tak ważną datę, nauczyciel chemii – p. Jagoda Abramek – ogłasza konkurs dla uczniów naszej szkoły. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu notatki graficznej (lub plakatu – w formacie A1) dotyczący życia i/lub pracy naukowej Marii Skłodowskiej-Curie. 

Termin nadsyłania/oddawania prac – 14 listopada br.  (na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio do nauczyciela)

Ponadto zachęcamy także do obejrzenia animacji o życiu i pracy Marii Skłodowskiej-Curii, przygotowanej przez ucznia naszej szkoły – Mikołaja Barana (kl. 3 a LO), która to zajęła I miejsce w zeszłorocznym szkolnym konkursie poświęconym także naszej polskiej noblistce z racji 110. rocznicy otrzymania przez nią Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. 

Zachęcamy do udziału w konkursie i oglądania animacji!

Back to top