Odpust Podwyższenia Krzyża Świetego w Adamowie

Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego

„Krzyżu Chrystusa …
Z Ciebie moc płynie i męstwo..
W Tobie jest nasze zwycięstwo…”

W niedzielę (15.09.2019 r.) w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystej Eucharystii o godz. 12:00 przewodniczył ks. Mariusz Zaniewicz, a koncelebrował ks. Marek Bieńkowski.

Ks. Mariusz w swojej homilii porównał odpust do imienin parafii. A jeśli są imieniny – są też prezenty. Pierwszy prezent jaki dziś otrzymał każdy z nas to dzień dzisiejszy. Bóg dał nam kolejny dzień by żyć i kochać. Drugi prezent to dzisiejsze święto i jego znaczenie. Powinniśmy być dumni, że jesteśmy w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyża, na którym umarł Jezus, dając wyraz największej miłości do każdego z nas. Trzeci upominek to Słowo. Słowo Boga do każdego z nas. Słowo które ma moc. Słowo, które daje nadzieję. I ostatni prezent to dar odpustu czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Bóg kocha każdego z nas i na każdego z nas czeka w niebie.

Uroczystą Eucharystię zakończyła Procesja z Najświętszym Sakramentem, uroczyste Te  Deum oraz adoracja Relikwii Krzyża.

Dziękujemy ks. Mariuszowi za modlitwę i homilię. Księżom z dekanatu Adamowskiego dziękujemy za posługę w konfesjonałach, a wszystkim parafianom za aktywny udział.