Dziecię nam się narodziło…

„Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.” Iz 9,5

Uroczysta Msza Święta, sprawowana w nocy z 24 na 25 grudnia, o Narodzinach Jezusa Chrystusa rozpoczyna w Kościele Katolickim święta Bożego Narodzenia. W naszej świątyni parafialnej Eucharystia ta została odprawiona o północy. Sprawowana była przez ks. Tadeusza Gryglickiego oraz ks. Marka Bieńkowskiego, dyrektora Katolickiego Radia Podlasie, który również wygłosił homilię. Przypomniał w niej o wielkiej miłości Boga do człowieka i nie tylko. Mówił o tej wielkiej miłości Maryi i Józefa. O tych niepojętych dla człowieka rzeczach, które się wydarzyły wtedy w Betlejem. 

W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam Zbawienie. W tych wyjątkowych dniach Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć Chrystusowego pokoju. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę, niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi, niech się umocni nadzieją na cały Nowy 2023 rok.

Galeria zdjęć